در این قسمت می توانید پاسخ سوالات متداولی که توسط کاربران پرسیده شده است را مشاهده کنید.

 

چرا سامانه تاچ سی را انتخاب کنم؟

با سامانه تاچ سی با چند تاچ به راحتی و به سرعت نزدیکترین سرویس به شما در کمترین زمان اختصاص داده خواهد شد و متنوع ترین سرویس ها را با مناسب ترین قیمت دریافت خواهید کرد .

به دنبال روشی ساده برای درخواست سرویس سواری یا پیک موتوری و ... هستم ، میتوانم از سرویس های تاچ سی استفاده کنم؟

 تاچ سی با رابط کاربری راحت و زیبا در کنار ناوگانی بزرگ با سرویس های متنوع به شما کمک میکند به سرعت به مقصد برسید، هیچ وقت دریافت خدمات به این راحتی نبوده است.

 شما میتوانید از زمان درخواست سرویس تا رسیدن راننده به محل، آن را روی نقشه رصد کنید و با راننده در تمامی مراحل سفر در تماس باشید.

 

از چه طریقی می توانم هزینه سفر خود را پرداخت کنم؟

اپلیکیشن تاچ سی به شما این امکان را می دهد که پس از مشخص کردن مبدا و مقصد سفر هزینه سفر خود را بدانید . با این قابلیت شما پیش از آغاز سفر از هزینه خود اطلاع کامل دارید و با برنامه ریزی بهتری قادر به درخواست خودرو خواهید بود . در برآورد هزینه سفر علاوه بر مسافرت ، فاکتور های محاسبه هزینه سفر با دقت بر اساس نرخ های سازمان های ذیربط و بر پایه پارامترهایی از قبیل ساعت درخواست ، زمان انجام سفر و ... در نظر گرفته شده است . در سامانه تاچ سی قیمت ها بر اساس تعرفه تاکسیرانی محاسبه خواهد شد و با طرح های تشویقی وتخفیف های ویژه شما سفری ارزان و با کیفیت خواهید داشت.

  روش های پرداخت متنوع و آسان

در تاچ سی شما می توانید با روشهای مختلف هزینه سفرهای درون شهری خود را پرداخت نمایید .

این روش ها عبارتند از :

پرداخت نقدی به راننده - پرداخت از طریق اعتبار تاچ سی - پرداخت از طریق درگاه آنلاین

آیا سرویس های تاچ سی از امنیت کافی برخوردار است ؟

در تاچ سی وقتی درخواست رزرو سرویس میدهید اطلاعات کامل و دقیق خودرو و راننده به شما نمایش داده میشود و همچنین با انجام سفر در سوابق در خواست های شما قابل دسترسی است. 

هنگامی که شما از سرویس تاچ سی استفاده می‌کنید موقعیت مکانی مبدا و مقصد شما ذخیره می‌شود. همچنین در طول سفر از طریق برنامه راننده در فاصله‌های زمانی مشخص موقعیت مکانی خودرو ثبت می‌شود و همه چیز با دقت نظارت و کنترل میشود.

کلاس های مختلف در سرویس سواری به چه صورت است؟

انواع سرویس سواری در سامانه تاچ سی عبارتند از :

معمولی ، ممتاز ، لوکس ، تشریفات 

 

 

آیا ارزیابی مستمر رانندگان توسط مسافرها امکان پذیر است؟

مسافران تاچ سی میتوانند در صورت تمایل پس از پایان سفر به راننده خود امتیاز دهند و رانندگان را ارزیابی نمایند .

 

آیا می توانم سرویس را برای آینده رزرو کنم؟

با سامانه تاچ سی امکان رزرو تاکسی سواری با تنوع امکانات فراهم شده استدر صورتی که می خواهید رزرو برای آینده را انجام دهید می توانید با مشخص کرن زمان و تاریخ یک سرویس را رزرو کنید.

در صورت مواجه شدن با مشکل در اپلیکیشن با چه شماره ای تماس بگیرم؟ 

ما در تاچ سی با پشتیبانی 24 ساعته حتی در روزهای تعطیل هم شما را تنها نخواهیم گذاشت و تمامی سوالاتتان در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ داده می‌شود. در صورت نیاز با شماره های زیر تماس بگیرید:

38769616(051)

38769617(051)