در فصل سرما رانندگان برای نگه داری خودروهای خود با مشکلات زیادی مواجه می شوند.در این مقاله ترفندهای نگه داری خودرو در فصل سرما را مورد بررسی قرار می دهیم.با ما همراه باشید.

 نکته اول:

یکی از مواردی که مهم است رانندگان به آن توجه داشته باشند عملکرد درست درزگیر ها در فصل سرما می باشد.رانندگان باید درزگیرهای درهای خودرو خود را بررسی کنند که در صورت وجود مشکل آن را برطرف کنند. زیرا نفوذ رطوبت می تواند باعث یخ زدگی درهای خودرو شود. 

 

نکته دوم:

در بعضی شرایط امکان پارک خودرو در پارکینگ  و یا فضای در بسته وجود ندارد و ممکن است کاربری مجبور شود در فصل سرما خودرو خود را در فضای باز پارک کند که امکان یخ زدگی درهای خودرو در چنین شرایطی وجود دارد.برای رفع این مشکل باید از محلول ها و اسپری های سیلیکونی کمک گرفته و با پخش کردن آن بر روی لاستیک های درزگیر از نفوذ رطوبت و یخ زدگی جلوگیری کنیدو اسپری های سیلیکونی کمک گرفته و با پخش کردن آن بر روی لاستیک های درزگیر از نفوذ رطوبت و یخ زدگی جلوگیری کنید

 

نکته سوم:برخی مواقع دستگیره و قفل درها نیز به دلیل جذب رطوبت دچار یخ زدگی می شوند. برای جلوگیری از این اتفاق، می توانید از اسپری های رطوبت زدا یا روان کننده های بدون گریس برای قفل ها استفاده کنید.

نکته چهارم:در صورتی که اسپری های گفته شده در دسترس نبود ،بهتر است از یک کبریت برای حرارت دادن قسمت فلزی سوییچ استفاده کنید.با گرم شدن تدریجی قسمت فلزی یخ زدگی برطرف خواهد شد.

 

منبع:lifehacker