چاپ

هرکاربری که عضوسامانه تاچ سی می شودو از وب سایت و اپلیکیشن تاچ سی استفاده می کند، متن قوانین و مقررات را مطالعه و سپس اقدام به عضویت کرده است. ورود کاربران به وب سایت و اپلیکیشن تاچ سی و اقدام به عضویت ، ایجاد پروفایل شخصی، ثبت سفارش، طرح‏‌های تشویقی و سایر خدمات ارائه شده، به معنای آگاه بودن از شرایط و قوانین و پذیرفتن آن ها است.

کلیه اصول تاچ سی منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران است. توجه داشته باشید قوانین مندرج در این صفحه در طول زمان قابل تغییر است، این تغییرات در همین صفحه به روز رسانی می شود از این رو، مسئولیت مطالعه و آگاهی از این تغییرات بر عهده کاربر است.

اطلاعات محرمانه: 

تاچ سی درباره این اطلاعات مطابق با قانون حریم خصوصی جمهوری اسلامی ایران عمل می‌کند. اطلاعاتی که توسط کاربران مسافر و راننده در اختیار تاچ سی قرار داده می‌شود برای استفاده از امکانات وب سایت و اپلیکیشن اطلاعاتی را از کاربران درخواست می‌کند تا بتواند خدماتی امن و مطمئن را به مشتریان خودارائه دهد.

  اعم از اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربر متقاضی خدمت  و یا کاربر راننده وارد می‌شود و همچنین اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجۀ بهره برداری از خدمات تاچ سی در اختیار شرکت قرار داده می‌شود، مانند اطلاعات مربوط به سفر اعم از زمان سفر، موقعیت مکانی مبدا و مقصد، مسیر طی شده، موقعیت مکانی کابر راننده و غیره؛

تاچ سی ضمن احترامی که برای حریم شخصی کاربران قائل است، برای استفاده از امکانات وب سایت و اپلیکیشن اطلاعاتی را از کاربران درخواست می‌کند تا بتواند خدماتی امن و مطمئن را به مشتریان خودارائه دهد.

هنگام استفاده از تاچ سی، ممکن است اطلاعاتی درباره خودتان، مانند شماره تلفن و نشانی پست الکترونیکی ارائه کرده یا اطلاعاتی درباره مرسوله ثبت کنید، 

شما این امکان را در اختیار تاچ سی قرار می‌دهید که اطلاعات هویتی و تماستان را در اختیار موتورسوار عضو تاچ سی قرار بدهد، تا وی بتواند درباره درخواستی که دارید، با شما تماس بگیرد.

کاربران برای ثبت سفارش از طریق تاچ سی، باید اطلاعات درخواست شده را به درستی اعلام نمایند و تاچ سی مسئولیتی در قبال هر گونه مشکلات ایجاد شده به دلیل ارائه اطلاعات نادرست نخواهد داشت.

بعضی از اطلاعات درخواست شده در طی مراحل ثبت نام یا ثبت سفارش، اختیاری هستند. اما در صورت ارائه اطلاعات کامل، خدمات بهتر و بیشتری قابل ارائه خواهد بود و چنانچه اطلاعات کافی ثبت نشده باشد، تاچ سی مسئولیتی در قبال کیفیت خدمات و اطلاع رسانی های ضروری وابسته به آن ندارد.

مسئولیت حفظ و نگهداری از اطلاعات ورود به حساب کاربری شامل نام کاربری، رمز عبور و اطلاعات شخصی درج شده بر روی سایت و اپلیکیشن، بر عهده کاربران است. برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، کاربران نباید این اطلاعات را برای شخص دیگری فاش کنند.

ارتباط با تاچ سی 

از طریق سامانه پیامکی تاچ سی، تنها وضعیت پردازش سفارش ها ، خدمات و سرویس‌های درخواست شده به اطلاع کاربران خواهد رسید.

این وب سایت و اپلیکیشن، تنها مرجع رسمی برای ثبت و پیگیری سفارش مشتریان است، وب سایت تاچ سی هیچ آدرس اینترنتی دیگری غیر از  touchsi.org ندارد و اپلیکیشن تاچ سی از طریق App Store و Google Play وبازار  قابل دانلود شدن است. اما کاربران جهت برقراری ارتباط می توانند علاوه بر تماس با پشتیبانی تاچ سی از طریق آدرس ثبت شده در وب سایت نیز با ما تماس بگیرند.

سامانه پیامکی تنها شماره‌ای است که تاچ سی از طریق آن برای کاربران و پیک عضو خود، پیامک ارسال می‌کند. بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان تاچ سی، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام تاچ سی است. لطفاً در صورت دریافت چنین پیامکی، جهت پیگیری قانونی آن را از طریق شماره ۰۵۱۳۸۷۶۹۶۱۶ یا از طریق بخش پشتیبانی به تاچ سی اطلاع دهید.

ثبت، پردازش و ارسال سفارش

ارائه خدمات از طرف تاچ سی به کاربران 24 ساعته بوده و تمامی سفارشات پس از ثبت در همان روز کاری و در اسرع وقت در دست اقدام قرار می گیرد.

بر اساس قوانین تاچ سی و با هدف ایجاد بستری امن برای جابجایی مرسولات, تاچ سی این حق را برای همه سفیران خود قائل است که می توانند مرسولات بیش از ۳۰ کیلوگرم و اندازه بیشتر از 45*45*45 سانتیمتر را جابجا نکنند

فرستنده میبایست در قسمت توضیحات، نیاز به احراز هویت تحویل گیرنده بسته را متذکر شود. در غیر این صورت تاچ سی مسئولیتی در قبال احراز هویت تحویل گیرنده بسته در آدرس اعلام شده ندارد.

تاچ سی در قبال محتوای غیر قابل رویت بسته ها هیچ مسئولیتی ندارد و هر گونه مسئولیت ناشی از ارسال بسته های حاوی اقلام مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، بر عهده فرستنده بسته و پاسخگویی در قبال آن در کلیه مراجع اداری ، انتظامی و قضایی مستقیما به عهده ایشان است. همچنین فرستنده باید خساراتی که به سبب این امر به تاچ سی وارد شده است را نیز جبران نماید.

روش های پرداخت هزینه خدمات ارائه شده 

درخواست دهنده به یکی از روش های زیر می تواند نسبت به تسویه حساب و پرداخت هزینه سفارش ها اقدام نماید:

روش نقدی: در این روش هزینه ارسال مرسوله به صورت نقدی به موتورسوار عضو تاچ سی پرداخت می شود.

روش غیر نقدی: شامل پرداخت آنلاین و اعتباری می باشد که درخواست دهنده امکان شارژ اعتبار خود را داشته و می تواند مبلغ ارسال کالا را به صورت انلاین از طریق درگاه اینترنتی پرداخت نمایند. که در این صورت هزینه ارسال باید از سوی درخواست دهنده انجام شود. 

در زمان افزایش اعتبار اگر فرد رقمی بیش از مبلغ اعتبار واریز کرده باشد، می تواند با بخش پشتیبانی تماس گرفته و با اعلام شماره کارت درخواست استرداد این مبلغ را داشته باشد. واریز این مبلغ به شماره اعلام شده بین 48 تا 72 ساعت زمان بر است

قیمت گذاری و بیمه

از آنجا که سیاست ‌‏ تاچ سی در ارائه خدمات با کیفیت و متفاوت می باشد.  تمامی خدمات  شامل  پیگیری آنلاین مرسوله ها، برخورداری از نیروی انسانی حرفه ای، تیم پشتیبانی منسجم، واحد پرداخت خسارت و بسیاری خدمات ویژه و متمایز دیگر، مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف کننده است. 

بر همین اساس اولین قدم ثبت سفارش پس از اعلام مقصد مورد نظر ، اعلام هزینه مسیر است. بدین ترتیب همواره امکان استعلام هزینه مسیر بدون این که سفارشی ثبت شود برای مشتریان فراهم خواهد بود. در صورتیکه ارزش بسته در هنگام ثبت سفارش اظهار شده باشد، پوشش بیمه متناسب با ارزش اظهار شده ( نه بر اساس ارزش واقعی) ، ضریب امنیت جابجایی را در بروز حوادث قهریه تضمین می کند. هزینه بیمه برای بسته هایی با ارزش تا یک میلیون ريال رایگان و برای بسته های با ارزش بیش از این مبلغ، هزینه بیمه ای معادل 2% ارزش اظهار شده بسته تعلق خواهد گرفت.

فرستنده بسته لازم است با اطمینان کامل از گیرنده ، نسبت به ثبت سفارش اقدام کند. هرگونه خسارت ناشی از تحویل نگرفتن بسته، اشکال محتوایی در چک های تحویل شده ، کلاهبرداری و یاهرگونه سوءاستفاده دیگر، به هیچ عنوان بر عهده تاچ سی نیست و مسئولیت کامل آن مستقیما برعهده فرستنده بسته خواهد بود.

پرداخت خسارت

تاچ سی در قبال پرداخت خسارت برای بسته هایی که ارزش آن ها اظهار نشده باشد هیچ مسئولیتی ندارد. 

چنانچه بسته مورد اشاره به طور کامل از بین رفته باشد، معادل ارزش اظهار شده بسته در هنگام ثبت سفارش خسارت پرداخت خواهد شد، در غیر این صورت اگر خسارت جزئی باشد، پرداخت خسارت متناسب با آسیب وارد شده خواهد بود.

پرداخت خسارت فقط در قبال احراز آسیب فیزیکی به کالا امکان پذیر است و تاچ سی در قبال اشکالات یا خرابی های ذاتی کالا که ارتباط آن ها با خسارت فیزیکی (ضربه خوردگی، آب دیدگی، شکستگی) احراز نشود، هیچ مسئولیتی ندارد.

پرداخت خسارت به بسته هایی که محتوای آن ها قابل رویت نیستند، فقط در صورت وجود علائم ضربه و آسیب فیزیکی به بسته بندی آن قابل پرداخت است ، مگر این که محتوای بسته به رویت تحویل گیرنده تاچ سی رسیده باشد و رسید گواهی صحت فیزیکی کالا از ایشان دریافت شده باشد.

تاچ سی در قبال پرداخت خسارت به بسته های نامتعارف برای حمل با موتورسیکلت، کالاهایی که توسط فرستنده به نحو مناسب بسته بندی نشده باشند و یا کالاهایی که حمل با موتورسیکلت روش مناسب جابجایی آن ها نباشد، هیچ تعهدی بر عهده ندارد.

پرداخت هرگونه خسارت وارد شده به بسته های ارسالی، منوط به اعلام خسارت در زمان تحویل بسته است. گیرنده مرسوله باید بسته ارسالی را در زمان دریافت بررسی کند بعد از دریافت  تاچ سی هیچ مسئولیتی در قبال اعلام خسارت بر عهده ندارد.

سفیرتاچ سی می تواند به درخواست فرستنده هزینه مرسوله را از مقصد دریافت و به آدرس مبداء بازگرداند. هماهنگی پرداخت وجه به سفیرتاچ سی برعهده فرستنده مرسوله بوده و تاچ سی هیچ تعهدی را نسبت به عدم پرداخت وجه به سفیر از سوی گیرنده بسته بر عهده ندارد. در صورت عدم پرداخت وجه به سفیر تاچ سی مسئولیت آن بر عهده خود فرستنده کالا است.

ضوابط ناظر بر عملکرد راکبین

حداقل سن راکبین در تاچ سی 18 سال  می باشد که می بایستی دارای گواهینامه موتورسیکلت باشند  و اگر تخلفی در کم بودن سن قانونی و یا گواهی نامه محرز شود عواقب آن بر عهده فرد موتور سوار است.

افرادی که قصد همکاری با تاچ سی دارند نباید سوء پیشینه و اعتیاد داشته باشند. از این رو تایید این موارد باید از سوی موتور سوار انجام شود و اصل گواهی مربوطه به بخش اداری تاچ سی تحویل داده شود.

موتورسوار متعهد می شود با گواهی نامه و موتور دارای بیمه شخص ثالث که شماره و سند آن به تایید بخش اداری تاچ سی رسیده فعالیت کند و در صورت تغییر موتورسیکلت به هر دلیلی این موضوع را به بخش اداری تاچ سی اطلاع داده و شماره جدید موتورسیکلت را اعلام و مدارک مربوط به آن را ارائه کند.

موتورسوار باید در صورت بروز مشکل برای موتور مانند توقیف آن از سوی پلیس یا توقیف گواهی نامه مراتب را در اسرع وقت به تاچ سی اطلاع دهد. در غیر این صورت موتور سوار شامل جریمه خواهدشد.

موتورسوار متعهد می شود از موتورسیکلت فرد دیگری در زمان حضور در تاچ سی، بدون تایید این شرکت استفاده نکند، تخلف از این موضوع شامل جریمه خواهد شد.

تاچ سی حق ارتباط با کاربران سایت و اپلیکیشن را برای خود محفوظ می داند. موتور سوار متعهد می شود با کاربران تاچ سی به صورت فردی وارد قرار داد نشود، تخلف از این موضوع شامل جریمه خواهد شد.

هرگونه استفاده نا بجا و بکارگیری روش های جعل ، تقلب و خلاف از نرم افزار تاچ سی و کسب در آمد از این راه جرم محسوب می شود و تاچ سی از طریق مراجع قانونی اقدام و خسارت وارده را پیگیری می نماید.

تجهیزاتی از قبیل کلاه، کاپشن، باکس، ژیله و هر وسیله تبلیغاتی دیگر که در اختیار موتورسواران قرار می گیرد به صورت امانت نزد آنها بوده و در صورت بروز خسارت به این تجهیزات فرد باید خسارت آن را به صورت کامل پرداخت نماید.

جریمه های مورد اشاره در این تعهدنامه شامل مواردی چون ضبط همه یا بخشی از در آمد و همچنین لغو فعالیت وی به صورت موقت یا دائم می شود.

 

موتورسوار متعهد می شود بعد از پذیرش در خواست، خود را در کوتاه ترین زمان به درخواست دهنده برساند و مرسوله را با امانت داری کامل به گیرنده تحویل دهد. در صورت بروز مشکل و صدمه دیدن مرسوله موتور سوار باید تمامی خسارت را جبران کند و تاچ سی حق جریمه نقدی و لغو ارتباط موقت یا دائم با فرد خاطی را برای خود محفوظ می داند.

 

موتور سوار متعهد می شود در روزها و ساعات اعلام شده در خواست های ارسال شده را پاسخ دهد. در صورت رعایت نکردن این موضوع تاچ سی حق لغو ارتباط با فرد خاطی را برای خود محفوظ می داند.

موتور سوار برای عضویت در تاچ سی باید گوشی هوشمند مناسب برنامه و مجهز به اینترنت سیم کار داشته باشد. در صورت بروز مشکل موتور سوار متعهد می شود مراتب را در اسرع وقت به تاچ سی اطلاع دهد.

موتورسواران تاچ سی حق جابجایی مسافر را به هیچوجه ندارند.

مواردی که موجب لغو رابطه کاری موتور سوار با تاچ سی می شود

به دلیل فعالیت آنلاین تاچ سی در صورتی که موتو سوار به درخواست های ارسال شده پاسخ ندهد و یا فعالیت مناسبی نداشته باشد، به صورت خودکار از سیستم کاری حذف شده و فعالیت وی با تاچ سی لغو می شود.

اگر موتورسوار در زمان ها و روزهای اعلام شده در فرم قرار داد، فعالیتی نکند، به صورت خودکار از سیستم کاری حذف شده و فعالیت وی با تاچ سی لغو می شود.

رضایت مشتری در اولویت کار تاچ سی قرار دارد. در صورت بروز مشکل با درخواست دهنده مسیر(مبداء) و یا دریافت کننده بسته(مقصد) و شکایت از موتور سوار و محرز شدن تخلف موتور سوار از سوی تیم بازرسی، تاچ سی حق لغو فعالیت کاری را برای خود محفوظ می داند.

موتور سوار بعد از تایید در خواست ملزم است در کوتاه ترین زمان در مبداءاعلام شده حاضر باشد و در صورت بروز مشکل، مساله را به در خواست دهنده و تاچ سی اعلام کند، در صورت عدم رعایت این موضوع موتور سوار شامل جریمه شده و با تکرار این مساله تاچ سی حق لغو فعالیت با موتورسوار را برای خود محفوظ می داند.

رفتار پیک موتور سوار، باید مطابق اصول اجتماعی باشد و برای عملکرد بهتر، رفتار و نوع کارکرد موتورسوار، از سوی تیم کارشناسی، مورد بررسی قرار می گیرد. در صورت تایید کارشناسان به مناسب نبودن رفتار، امانت داری و یا مشاهده هرگونه تخلف، موتور سوار شامل جریمه خواهد شد.

در صورت آسیب، صدمه و یا سرقت مرسوله، اگرتخلف پیک محرز باشد مسئولیت پرداخت جریمه بر عهده موتورسوار است ضمن اینکه تاچ سی حق لغو فعالیت کاری و انجام اقدامات قانونی از مراجع مربوطه را برای خود محفوظ می داند.

موتور سوار عضو تاچ سی حق جابجایی مرسوله خارج از موازین و مقررات جمهوری اسلامی ایران(مشروبات الکلی، مواد مخدر و ...) را ندارد.در صورت بروز این مشکل اگر موتور سوار مقصر باشد تاچ سی ضمن لغو همکاری با فرد خاطی حق پبگیری تخلف را در مراجع قانونی برای خود محفوظ می داند.

استفاده از کلاه ایمنی و رعایت نکات راهنمایی و رانندگی توسط موتورسوار تاچ سی الزام است. درصورتی که موتور سوار دچار سانحه شود شرکت تاچ سی هیچگونه مسئولیتی در قبال موتورسوار و خسارت های وارده ندارد.

مدارکی که موتور سوار به عنوان ضمانت حسن انجام کار در اختیار تاچ سی قرار داده است در صورت بروز مشکل و یا قطع همکاری به مدت دوماه نزد تاچ سی باقی می ماندودر صورت بروز مشکل، تاچ سی حق اقدامات قانونی را برای خود محفوظ می داند.

تعهدات تاچ سی

برای شروع همکاری موتور سوار ملزم به گذارندن دوره ارتباط با نرم افزار تاچ سی و ارتباط با کاربران تاچ سی است. این دوره از سوی تیم تاچ سی و در محل اعلام شده، برگزار می شود.

در صورت مشاهده عملکرد مناسب موتورسوار و رضایت کاربران تاچ سی، موتورسوار از طرح های تشویقی بهره مند می شود.

مدارک ضمانت حسن انجام کار نزد تاچ سی محفوظ می ماند و در صورت اتمام همکاری حداکثر پس از ۶۰روز مدارک ضمانت به فرد تحویل داده می شود.

تاچ سی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران عمل می کند و در صورت بروز مشکلات قانونی مساله از طریق مراجع ذی صلاح قابل پیگیری است و تاچ سی حق پیگری مشکلات از مراجع ذی صلاح را برای خود محفوظ می داند.

استفاده نادرست از وب سایت و اپلیکیشن

هیچ فردی حق استفاده از علائم تجاری و اطلاعات مندرج بر روی وب سایت و اپلیکیشن تاچ سی را به نفع خود ندارد ، در صورت بروز این موضوع طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران با فرد برخورد شده و مساله مورد پیگرد قانونی قرار می گیرد.